O nas

Wspólnota św. Ignacego istnieje od 3 lat, zapoczątkowały ją modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Co się wtedy dzieje? Zagłębiamy się w Słowo Boże, idąc tropem duchowości ignacjańskiej, którą odkrywał i podarował światu św. Ignacy z Loyoli, a przede wszystkim przekonujemy się o bliskiej obecności Boga w naszym życiu, o możliwości tworzenia z Nim relacji i rozszerzania horyzontów swojego serca.

Jesteśmy wspólnotą liczącą około 30 osób. Wspólnota jest otwarta na nowe osoby i nowe pomysły rozwoju. Naszym fundamentem natomiast jest modlitwa – tworzenie trwałej więzi z Bogiem. W celach integracji wyjeżdżamy w przemiłe i ustronne miejsca 🙂 Są to zazwyczaj wyjazdy weekendowe.

Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 20, w Małym Kościele przy ul. Mickiewicza 24 w Gdańsku Wrzeszczu (przystanek tramwajowy Mickiewicza na trasie tramwajów 2, 3, 5 i 8).

Każde spotkanie podsumowujemy dzieląc się owocami modlitwy w mniejszych grupach. Następnie udajemy się do salek przy kościele by wspólnie wypić herbatę, pogadać, dobrze zjeść, pograć w planszówkę…Słowem: poznać się 🙂

Zapraszamy!